six-error

۶ اشتباه رایج در تمیز کردن خانه

همه ی ما چه به طور دائم یا موقت با تمیز کردن خانه و وسایل آن درگیر هستیم . قصد همه ی ما تمیز کردن وسایل است ولی گاهی ممکن است علی رغم نیت خوب به خاطر عادت های غلط و روش های اشتباه به وسایل خود آسیب بزنیم .

در این مطلب با ۶ روش تمیز کردن که وسیله آن ها ناآگاهانه به وسایل خود آسیب می رسانیم آشنا می شویم .

۱- از سرکه برای تمیز کردن سطوح سنگ و گرانیت استفاده نکنید .

سرکه یکی از شوینده های خانگی پر استفاده است . از ان برای تمیز کردن بسیاری از سطوح استفاده می کنیم ، اما باید مراقب باشید که استفاده ار آن برای سطوح سنگی به آن ها آسیب می زند . طبیعت اسیدی سرکه سطوح سنگ و گرانیت را از بین می برد .

۲- هرگز سفید کننده را با آمونیاک و یا شوینده های حاوی آمونیاک ترکیب نکنید .

هرگز سفید کننده را با آمونیاک ترکیب نکنید ، ترکیب سفید کننده با آمونیاک یا محصولات حاوی آمونیاک مانند برخی از شیشه شور ها بسیار خطرناک است . از این ترکیب گازی متصاعد می شود که ممکن است تنفس را به خطر بیاندازد . اصولا هرگز سفید کننده را با چیزی غیر از آب ترکیب نکنید .

۳- از لکه بر مخصوص لباس برای تمیز کردن لکه های روی فرش و موکت استفاده نکنید .

زیرا پسمانده های این ماده مانند آهن ربایی کثیفی و گرد و خاک را به خود جذب می کند به جای آن می توانید از اسپری ها و شوینده هایی که مخصوص پاک کردن فرش و موکت است استفاده کنید .

۴- از دستمال خشک برای تمیز کردن وسایل چوبی استفاده نکنید

چرا که این کار تنها لایه گرد و خاک را از بین می برد و در عین حال ممکن است روی سطح چوب خراش ایجاد کند . برای تمیز کردن سطوح چوبی حتما شوینده مخصوص و پولیش روی دستمال اسپری کنید و یا از دستمال های مایروفایبر استفاده کنید .

۵- ار سفید کننده برای تمیز کردن آثار زنگ زدگیاستفاده نکنید

این کار بدتر لکه را ثابت می کند برای این کار از محصولاتی که مخصوص از بین بردن آثار زنگ زدگی تولید شده اند استفاده کنید .

۶- از مایع ظرفشویی برای شستن ماشین استفاده نکنید

زیرا رنگ ماشین نسبت به ظروف آشپزخانه حساس تر و آسیب پذیر تر است برای شست و شوی ماشین آن را به کارواش ببرید یا از محصولات مخصوص آن استفاده کنید .

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (20 امتیاز, متوسط: 4٫60 از 5)
Loading...

 

شرکت خدماتی نظافتی

شرکت خدماتی

نظافت منزل

شرکت نظافتی

نظافت منزل توسط خانم جوان

كارگر نظافت منزل

تعرفه نظافت منزل
قيمت نظافت منزل